Na ndiqni

Shqipëria

Arrestohet djali i deputetit të PS që dhunoi ish të dashurën Xhisiela Malokun

Më: 30 shtator 2018 Në ora: 14:39
Foto ilustrim

Policia e Krujës ka arrestuar Rexhep Rrajën, djalin e deputetit të Partisë Socialiste Rrahman Rraja.

Ndaj tij, Gjykata vendosi sot masën e sigurisë “arrest me burg”, ndërsa uniformat blu ekzekutuan vendimin e dhënë nga togat e zeza.

Rexhep Rraja është arrestuar për dhunimin ndaj Xhisila Malokut, ish të dashurës së tij. Ekspertiza ka konfirmuar se Xhisila ishte dhunuar dhe djegur me cigare.

Kjo ngjarje ka ndezur arenën politike, pasi u denoncua nga ish-efektivi Emiljano Nuhu, i cili deklaroi se vet u kërcënua që të mos i merrte denoncimin vajzës së dhunuar.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test