Na ndiqni

Shqipëria

Lëkundje tërmeti në Shqipëri, ja ku ishte epiqendra

Më: 18 shtator 2018 Në ora: 22:16
Foto ilustrim

Një tërmet ka rënë mbrëmjen e sotme rreth orës 21:05 në Shqipëri sipas qendrës europiane sizmiologjike.

Lëkundjet janë ndjerë pjesërisht në disa zona. Epiqendra ka qenë në detin Adriatik ose rreth 31 km nga Tirana. Lëkundjet kanë qenë me mganitudë 3 dhe me thellësi 2 km.

Image
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test