Na ndiqni

Shqipëria

Zjarr në mal, digjet sipërfaqja me pisha

Nga: tv klan Më: 14 shtator 2018 Në ora: 17:21
Ilustrim

Një sipërfaqe toke me pisha në malin Dardhë është përfshirë nga flakët e zjarrit ditën e sotme. Zjarri ra pranë fshatit Gjyshaj të Lushnjes.

Sipas raportimeve paraprake, janë djegur 5 hektarë me pisha dhe shkurre në këtë mal. Në vendngjarje shkuan zjarrfikësja dhe forcat e policisë, të cilat ndihmuan në shuarjen e flakëve.

Puna e tyre u vështirësua për shkka të terrenit të vështirë malor. 

tv klan
Komentet
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test