Na ndiqni

Shqipëria

Me pamje të xhamive të Shqipërisë, Rama uron Kurban Bajramin

Nga: Kosovapress Më: 21 gusht 2018 Në ora: 08:58
Edi Rama

Kryeministri i Shqipërisë Edi Rama, u ka uruar festën e Kurban Bajramit besimtarëve myslimanë, me disa pamje nga punët që janë bërë për rimëkëmbjen e xhamive në mbarë Shqipërinë, përcjell KosovaPress.

“Mirëmëngjes, dhe me këto pamje nga kantieret e shumta të punës për rimëkëmbjen e xhamive në mbarë vendin që janë pjesë e thesarit tonë të trashëgimisë historike e kulturore, ju uroj të gjithë besimtarëve myslimanë. Gëzuar Kurban Bajramin”, ka shkruar Rama.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test