Na ndiqni

Shqipëria

Besimtarët myslimanë festojnë Bajramin, Rama i uron me këtë foto

Më: 15 qershor 2018 Në ora: 08:18
Xhamia e Namazgjasë

Kryeministri Edi Rama ka uruar sot gjithe besimtaret myslimane qe festojne sot Bajramin, pas nje muaji te gjate agjerimi.

Me nje postim ne faqen e tij ne Facebook, Rama ka uruar gjithe myslimanet, duke i bashkengjitur urimit foton e Xhamise se re te Namazgjase, punimet per te cilen, sikunder thote ai, po ecin drejt perfundimit.

Mesazhi i Rames 

MIRËMËNGJES dhe me këtë pamje të Xhamisë së Namazgjasë, punimet për të cilën po ecin shpejt drejt përfundimit, ju uroj GËZUAR BAJRAMIN

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test