Na ndiqni

Shqipëria

Tërmeti lëkund Shqipërinë

Nga: Mediat shqiptare Më: 10 prill 2018 Në ora: 15:50
Ilustrim

Një tërmet ka rënë në qytetin e Vlorës me epiqendër 5 kilometra në veri- perëndim të zonës së Orikumit.

Magnituda e tërmetit ka qenë relativisht e ulët, 3.9 ballë të shkallës Rihter. Tërmeti ka rënë në një thellësi prej 25 kilometrash nëntokë.

Deri më tani nuk është raportuar për dëme materiale dhe as të lënduar në njerëz.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test