Na ndiqni

Shqipëria

Tërmet në jug-lindje të Shqipërisë

Nga: Mediat Shqiptare Më: 14 mars 2018 Në ora: 10:00
Ilustrim

Një tërmet me magnitudë 3.2 ballë i shkallës rihter ka goditur fshatin Kuturman në Librazhd.

Lëkundjet janë ndjerë rreth orës 04:20 të mëngjesit të kësaj të mërkurë.
Sipas Institutit të Gjeoshkencave, Energjise, Ujit dhe Mjedisit, lëkundjet janë ndjerë edhe në qytetin e Elbasanit, ndërkohë që nuk raportohen dëme materiale. Thellësia e lëkundjes sizmikë kanë qënë në 16 km thellësi.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test