Na ndiqni

Shkodra

Vjen nga Zvicra dhe kërcënon 23-vjeçaren në Shkodër

Më: 11 nëntor 2018 Në ora: 06:29
Ilustrim

Policia e Shkodrës ka referuar në Gjykatën e Shkallës së Parë Shkodër materialet për një të ri rezidentë ën Zvicër. Ai akuzohet se ka ushtruar dhunë psikologjike dhe ka kërcënuar një 23-vjeçare. Policia e Shkodrës bën të ditur se u plotësua kërkesë padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes së menjëhershëm për M. M., 23 vjeçe, banuese në Shkodër, pasi L. D., 29 vjeç, rezident në Zvicër, ka ushtruar dhunë psikologjike dhe kërcënime ndaj saj

Komisariati i Policisë Shkodër

Më datë 09. 11. 2018, u plotësua kërkesë padia për lëshimin e urdhrit të mbrojtjes së menjëhershëm për shtetasen M. M., vjeçe 23, banuese në Shkodër, pasi shtetasi L. D., vjeç 29, rezident në Zvicër, ka ushtruar dhunë psikologjike dhe kërcënime ndaj saj. Materialet u referuan në Gjykatën e Shkallës së Parë Shkodër. Ligji nr. 9669, datë 18. 12. 2006, “Për masa ndaj dhunës në marrëdhëniet familjare”.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test