Na ndiqni

Shkodra

Zjarr në Parkun Kombëtar të Thethit

Nga: Mediat shqiptare Më: 11 shtator 2018 Në ora: 19:00
Ilustrim

Një sipërfaqe pyjore në Parkun Kombëtar të Thethit raportiohet se është përfshirë nga zjarri në orët e pasdites.

Agjencia e Zonave të Mbrojtura Shkodër me inspektorët po ndërhyjnë për shuarjen e flakëve.

Emergjencat Civile njoftojnë se pas vlerësimit të situatës në terren ndërhyrja me forca njerëzore është e pamundur për shkak të terrenit shkëmbor dhe të rrezikshëm

Paraprakisht dyshohet për zjarrvënie të qëllimshme.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test