Na ndiqni

Shkodra

Protestë kundër krimit në Shkodër

Nga: Mediat Shqiptare Më: 8 shtator 2018 Në ora: 07:19
Shkodër

Me parulla në duar, ku shkruhej “Kultura e Shkodrës është më e fortë se plumbat e drogës”, qytetarët kanë marshuar paqësisht.

Në marshim, krahas qytetarëve të shumtë, kanë marrë pjesë edhe përfaqësues të komuniteteve fetare, të cilët dhanë mesazhet e tyre për më shumë paqe. Ata bënë thirrje për çarmatosje dhe të mos qëllohet mbi njerëzit.

Në dy muajt e fundit kanë ndodhur 6 vrasje dhe dy rrëmbime në Shkodër që trazuan këtë qytet.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test