Na ndiqni

Shëndetësia

Kanceri i lëkurës paralajmëron trupin me këto shenja…mos i injoroni!

Më: 25 nëntor 2018 Në ora: 10:04
Ilustrim

Kanceri i lëkurës është një formë e shpeshtë e kancerit, e cila fatmirësisht nëse kapet në kohë mund të jetë plotësisht e kurueshme

Por kjo sëmundje dërgon disa sinjale në trup, të cilat nëse injorohen mund të kenë pasoja të rrezikshme.

Specialistët tregojnë se cilat janë shenjat që nuk duhen injoruar:

1 – Nishanet e çuditshme apo të shëmtuar që shfaqen në trup papritur

2 – Nëse në thoin tuaj shfaqet një vizë ngjyrë kafe në formë vertikale

3 – Keni turbullir në shikim

4 – Një shenjë e cila shfaqet në trup dhe nuk ikën

5 – Nishanet në këmbët tuaja janë një shenjë paralajmëruese. Mos i injoroni!

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test