Na ndiqni

Seksi

Mjekët ngrenë alarmin: Ja gabimi që po bëni me përdorimin e drogërave në shtrat

Nga: Ballkanweb Më: 30 gusht 2018 Në ora: 08:15
Ilustrim

Përdorimi sistematik i drogërave gjatë marrëdhënieve seksuale ka efekt të kundërt tek moshat e reja që kanë krijuar varësi. Mjekët paralajmërojnë se përdorimi i shpeshtë i tyre shkakton impotencë.

Për “Ballkanweb”, mjeku i njohur androlog Evi Dani tregon se nëse vijohet të konsumohen të tilla drogëra sistematikisht, atëherë mund të shkaktojë impotencë të parikthyeshme.

Sipas tij, nëse viagra kombinohet me alkoolin dhe duhanin, atëherë rreziku është disa herë më i keq.

Ndaj mjeku paralajmëron që të ndalojnë përdorimin e drogërav, ose të trajtojnë impotencën në kohë.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test