Na ndiqni

Religjion

Evangjelisti amerikan Billy Graham vdes në moshën 99 vjeçare

Nga: Mediat Shqiptare Më: 22 shkurt 2018 Në ora: 23:45
Billy Graham

Pastori i famshëm amerikan Billy Graham ka ndërruar jetë në moshën 99 vjeçare.

Graham transformoi jetën fetare amerikane nëpërmjet predikimit dhe aktivizmit të tij, duke u bërë këshilltar i presidentëve.

Evangjelisti Billy Graham, ishte një nga predikuesit më me ndikim të shekullit të 20-të.

Ai u bë një nga promotorët më të njohur të krishterimit, duke filluar misionin e tij në mbarë botën në arena të mëdha në Londër në vitin 1954.

Billy vdiq në shtëpinë e tij në Montreat, Karolina e Veriut, tha një zëdhënës i Shoqatës Evangjeliste Billy Graham.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test