Na ndiqni

Prizreni

Prefektët e Shqipërisë vizitojnë Prizrenin

Më: 8 qershor 2018 Në ora: 07:20
Prizren

Në kuadër të 140 vjetorit të Lidhjes Shqiptare të Prizrenit, 12 prefektët e Shqipërisë sot do të jenë në vizitë në qytetin e Prizrenit.

Prefektët gjatë vizitës do të takohen me kryetarin e Prizrenit, Mytaher Haskuka dhe pastaj do të vizitojnë Lidhjen Shqiptare të Prizrenit dhe disa objekte të tjera të qytetit të ndërtuara në shekullin XVI. 

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test