Na ndiqni

Prizreni

Veseli e kaloi syfyrin me qytetarët e Prizrenit

Më: 1 qershor 2018 Në ora: 07:37
Kadri Veseli bashkë me qytetarë ka pritur syfyrin e natës së kaluar në qytetin e Prizrenit.

Kryeparlamentari Kadri Veseli bashkë me qytetarë ka pritur syfyrin e natës së kaluar në qytetin e Prizrenit.

Veseli, qëndrimin në këtë qytet e ka vlerësuar si kënaqësi.

“Bashkë me shumë qytetarë, për syfyr në Prizren. Qëndrimi në këtë qytet të bukur është gjithmonë kënaqësi. Sa më shumë dashuri dhe solidaritet për njëri-tjetrin”, ka shkruar ai.

Për nder të muajit të Ramazanit, Veseli kishte paralajmëruar organizimin e iftarit dhe syfyrit në Prishtinë dhe Prizren, për të nderuar përfaqësuesit e Bashkësisë Islame të Kosovës, nxënës të medresesë dhe personalitete të tjera të besimit islam në Kosovë.

Image
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test