Na ndiqni

Prishtina

Edhe në kryeqyet vazhdon aksioni për largimin e mallrave serbe me mbishkrime antikushtetuese

Nga: Mediat shqiptare Më: 23 nëntor 2018 Në ora: 16:25
Edhe në kryeqyet vazhdon aksioni për largimin e mallrave serbe me mbishkrime antikushtetuese

Inspektorët e Rendit Komunal, për të tretën ditë me radhë, kanë vazhduar aksionin për largimin e mallrave të importuar nga Serbia që i drejtohen Kosovës si “Kosove dhe Metohi”, “Kosovo Unmik”, “Kosovo 1244”, “Kosove Rezoluta 1244”, si dhe me emërtime të tjera në kundërshtim me emrin kushtetues të shtetit tonë.

Gjithashtu, janë larguar edhe mallrat që si adresë kanë një qytet të caktuar, e jo Republikën e Kosovës.

 Aksioni do të vazhdojë nëpër secilën pikë të shitjes brenda territorit të kryeqytetit.

Image
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test