Na ndiqni

Prishtina

Ndërprerje emergjente e rrymës në Prishtinë

Më: 19 nëntor 2018 Në ora: 10:46
KEDS

Kompania për distribuimin e energjisë, KEDS, ka njoftuar për ndërprerje të domosdoshme të energjisë elektrike në Prishtinë.

Sipas KEDS-it, kjo ndërprerje ndodh për shkak të punimeve për sigurinë e sistemit.

KEDS njofton se sot në TS 110/10(20)kV Prishtina 7 do të ndërpritet:

Dalja 10 kV J28 Viva Fresh (Kodi: 19000028 ) prej orës 10:00 – 10:30 si dhe 13:00-13:30

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Viva Freshi.

Arsyeja e ndërprerjes: Shtrirje e linjës ekzistuese në kanalet kabllovike.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test