Na ndiqni

Prishtina

VV: Shpend Ahmeti po kthen degradimin në Prishtinë

Nga: Mediat Shqiptare Më: 17 nëntor 2018 Në ora: 13:02
Liburn Aliu

Lëvizja Vetëvendosje ka akuzuar kryetarin e komunës së Prishtinës, Shpend Ahmeti se po e kthen degradimin në kryeqytet.

Ata kanë përmendur brendet e reja që kanë arritur në Albi Mall, qe sipas tyre ajo pjesë e objektit është pa leje, dhe LVV dyshon që Shpend Ahmeti është i përfshirë ndoshta edhe si aksionar aty.

Liburn Aliu përmendi dy objekte të tjera në Prishtinë ku tha se ato janë simbole të ndërtimeve pa leje por që Ahmeti tash po i lejon punimet aty.

"Në dy objekte po punohet intensivisht. Duke ditë nivelin e presionit që kemi pas atëherë, po kthehet degradimi në Prishtinë, Shpendi po i përngjanë Ramushit për nga qeverisja, Shpendi po qeverisë siç është qeverisë Prishtina dikur. Pres që së shpejti të shpërthejë diçka më e madhe. Nuk është thjesht ndërtim pa leje por diçka më shumë. A lidhet kjo me kryeministrin Haradinaj apo presidentin Thaçi, kjo është pyetja ime për të", tha ai.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test