Na ndiqni

Prishtina

Prishtina sot pa rrymë

Nga: Mediat Shqiptare Më: 11 nëntor 2018 Në ora: 09:53
Foto ilustrim

KOSTT ka njoftuar se me qëllim të krijimit të kushteve të sigurisë për punë, sot nga ora 10:00 deri në orën 15:00 në një pjesë të madhe të kryeqytetit do të bëhet shkyçja e cila është e domosdoshme për të mundësuar sanimin e defekteve të paraqitura në stabilimentet e tensionit të lartë.

Sipas njoftimit, shkyçja do të bëhet në nënstacionit 110/35/10 kV Prishtina 1. Gjatë intervalit kohor të lartcekur, qytetarët dhe institucionet që furnizohen nga ai nënstacion do të mbesin pa furnizim me energji elektrike.

Sipas KOSTT, Punimet në fjalë, do të ndikojnë në rritjen e sigurisë dhe besueshmërisë së operimit të Sistemit Transmetues të Republikës së Kosovës.

“Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin Spitali, Mekanika, objekti i zjarrfikësve, Don Bosko, Ministria e Punës dhe Mirëqenies Sociale, Policia, Lesna, Dukagjin 7, Lagjja Emshiri (një pjesë), Valoni Petroll, banesat Marigona, shtypshkronja Rezniqi, Furra Kobake, Merkom pezho, panorama, Internation helth center, lagja Logreta, Albert rudari, Bt Luli,Betonjerka Renulual Betoni, Auto sherreti, Objekti i ish tjerrtores, IPKO, Drejtoria-Batllava, Ekskluzivi, Narteli, Trio Construction, qyteza Pejton, Zona industriale F. Kosove , Tregu me shumicë , KFOR-i Hungarez , Spitali Medikus , Betonjerka, : RTK, Kuvendi, Enti i Statistikave, Fakulteti Filozofik, Objekti C7 dhe një pjesë e L.Ulpiana, L.Dardani te Santeja, Lagjia e muhagjerve, Lagj Ulpiana një pjesë ,Kurrizi, Pasarella, Komuna e Prishtinës, Mikro 6,Mikro 4,Dardania,Rilindja, Hoteli Grand, Ndërtesa KEDS dhe Ndërtesa PTK, Termokosi, L.Ulpiana një pjesë, Bena-af, një pjesë e Bregut të diellit dhe Qendra tregtare, Preoci, Llapnasella, Lagjja Marigona, Spitali i Zemres EDA, Medicine Hospital, HIB Petroll, Hotel Emerald, EBC Cosmetic, Auto Mekanika ,Fabrika Amortizatorët., KFOR-I Hungarez, Spitali Medikus, Tregu me Shumice, Betonjerka, Lagjja Kalabria (një pjesë), Ministria e FSK-se, Narteli, Banesat e Exclusive, Banesat Konaku, Lagjja Kalabria, Eulex, Aragoniti, Fakulteti i Bujqësisë, Elkos, Hiberna FM, Karabinieret Italian, Gazeta Kosova Sot, Unmiku, Ylli Bec, PTK ,. Bercom, Simetronix, Agani, Emajliku, Universiteti AAB, Agron Gashi “Fabrika e Xhamit, Shtypshkronja Dinor, Rekalit, Komuna obj. e reja, Dogana, Kazerma Adem Jashari, prroni i njelmët, mekanika, kontigjenti Portugez i Kfor-it, MAP-AKI, ambasada Amerikane,Buqaj,Banesat e Arapve, Invest Group.Scan color, Furra, Viadukti, TSB e Depos,Mabetex,Herta,Albi,100%Design,Betonjerka Tregtia, Marketing dhe Distribuim, Mramori, Slivova, Brusi, Busia, Zllasha, Viti e Marevcit, Marec i , Hajvalia ,Graçanica, Padalishta, Te mbeturinat, Ibër Lepenci dhe Lindja., Graçanica, Padalishta, Te mbeturinat, Ibër Lepenci dhe Lindja. Minierat Kishnicë, Bejta komerc kishnic,Kishnica,Kosmos Deni,Pompa Iber Lepenci,Romi Kulla, Badovci i ri,Minierat Kishnice,Pompat e ujsjellesit Badovc,Metaliku-Janjeve,Iber-Lepenci, Lagjja 28, pjesa e F. Kosovës pas Hekurues, Kuzmini dhe Bardhin e Madh , Petrol Company, Shtypshkronja "Zeri", Asllani,  Dimi, Miradi e Epërme, Mesbardhi I,Mesbardhi II,Bardh i Vogel,Albana e Vogel,Sllatine e vogel II,Albana e madhe te Shaljanet,FSK , Banesat e Apollonisë,   PTK-ja dhe  Banesat e Pozhegut. Vragoli, Miradi e Ulët (nje pjese), Batusa, Henci, Lagja 29  dhe Pompen FAM GAS”, thuhet në njoftim.

Punime do të ketë edhe në nënstacionin L.P 35 kV Prishtina 1-Mazgit prej orës 10:00 deri në ora 15:00.

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: Prugovci-1(te Villa Natyra Verbovct Lupqin e Poshtëm Vranidollin Tenezhdollin. Kazerme FSK në Vranidoll, Barilevë Lecët,te kanali Besi, Leban te baza 1, Prugovc Extra Dragusha, Leban Dobratiqët, Besi Ambulanca 1, Rimanishta, Betonjerka private Lebanë, Objekti privat Deshishku, Zenit, Jaha Company, Prugovc Zuqollët. NTPM Tehnologie Mabetex Group- Besi, Besi Pompat.Europlast,Apollonia.

Ndërprerje me kërkesë të palëve të treta.

Ndërprerje do të ketë edhe në nënstacionin 10/04 kV Kodra e Trimave 4 (Kodi: 13000012057) prej orës 08:00 deri në ora 16:00

Gjatë kohës sa do të zgjasin punimet pa furnizim me energji elektrike do të mbesin: TS Kodra e Trimave

Arsyeja e ndërprerjes: Lidhja e abonentëve në linjën e re dhe demontimi i linjave ekzistuese.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test