Na ndiqni

Prishtina

Edhe sonte Prishtina me ajër të ndotur

Më: 10 nëntor 2018 Në ora: 20:24
Foto ilustrim

Moti ka filluar të ftohet dhe bashkë me të kanë filluar edhe problemet e kryeqytetit me ndotjen e ajrit.

Prishtina viteve të fundit është radhitur në vendet e para sa i përket ndotjes së ajrit.

Edhe sonte në Prishtinë vlera e ndotjes është pashëndetshme dhe të rrezikshme për qytetarët.

Sonte, sipas matësve të cilësisë së ajrit të vendosur nga ambasada amerikane në kryeqytet, ajri ka arritur koeficientin prej 174 PM dhe konsiderohet e pashëndetshme.

Image
lajmi
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test