Na ndiqni

Prishtina

Çfarë jete bëjnë serbët në Prishtinë?

Nga: klankosova Më: 10 nëntor 2018 Në ora: 20:19
Bërnicë e poshtme, Prishtinë

Serbët e Bërnicës së poshtme të Prishtinës po kërkojnë linjë direkte transporti.

Serbët e Bërnicës së poshtme të Prishtinës po kërkojnë linjë direkte transporti Bërnicë e poshtme -Graçanicë dhe Mitrovicë e Veriut meqenëse ata, fëmijët e tyre i dërgojnë në shkollat e këtyre dy komunave e jo në ato të kryeqytetit.

Komuna e Prishtinës thotë se një kërkesë e tyre është zor e realizueshme.

“Kushtet do të thoja janë solide, e vetmja mënyrë për të jetuar është bujqësia dhe unë e punojë tokën për nevojat e familjes”, ka thënë një qytetarë i Bërnicës.

Se e marr ndihmë nga Kosova, ai ka thënë se më herët ka marrë social nga shteti i Kosovës, por që tani nuk merr, derisa ka shtuar se tani merr vetëm 100 euro ndihmë nga Serbia.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test