Na ndiqni

Prishtina

Haradinaj merr pjesë në pastrimin e Gërmisë

Nga: Mediat shqiptare Më: 10 nëntor 2018 Në ora: 07:14
Ramush Haradinaj

Në kuadër të fushatës “Ta Pastrojmë Kosovën” sot duke filluar nga ora 10:00, do të organizohet aksion pastrimi te Parku i Gërmisë.

Në aksionin e sotëm merr pjesë ekipi i Let’s Do It Kosova, kryeministri Ramush Haradinaj dhe ministri i Mjedisit dhe Planifikimit Hapësinor, Fatmir Matoshi.

Në këtë aksion që fillon nga porta në hyrje të Gërmisë, do të pastrohet brezi rrugor nga mbetjet ndërtimore. 

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test