Na ndiqni

Prishtina

Vidhet Xhamia në Prishtinë, ditën e dytë të Kurban Bajramit

Nga: indeksonline Më: 22 gusht 2018 Në ora: 23:16
Pamje nga vendi i ngjarjes

Një vjedhje ka ndodhur sot, ditën e dytë të festës së Kurban Bajramit në një xhami në Prishtinë.

Është pikërisht Xhamia Hatunije në kryeqytet ku është kryer vjedhja e arkës së bamirësisë.

Momenti i vjedhjes është kapur nga kamerat e sigurisë dhe pak minuta më parë është publikuar edhe në rrjetet sociale.

Është pikërisht Ramadan Avdullahu i cili ka bërë publike videon në fjalë ku shihet edhe personi i cili me një kazmë mundohet që të hapë arkën dhe arrin të marrë të gjitha të hollat që gjendeshin brenda saj.

Image
indeksonline
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test