Na ndiqni

Prishtina

Mbeturinat në qendër të Prishtinës, qytetarët ankohen!

Nga: Mediat Shqiptare Më: 19 prill 2018 Në ora: 22:41
Mbeturinat

Qytetarët e Prishtinës janë në hallë me mbeturina. Të paktën kështu thonë banoret të cilët jetojnë në qendër të Prishtinës.

Nga mungesa e kontejnerëve në rrugën “Zeki Shylejmaja” disa nga banorë të papërgjegjshëm hedhin mbeturinat në rrugë.

Siç shihen në fotografitë e dërguara nga një lexues i “Bota sot” mbeturinat janë të hedhura në vende jo përkatëse.

Ky lexues i “Bota sot” apelon që komuna e Prishtinës të reagoj dhe të marr masa për largimin e mbeturinave të cilat hidhen në atë vend tash e disa muaj.

Image
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test