Na ndiqni

Politikë

Mustafa: Haki Rugova është 55 vota përpara

Nga: Mediat Shqiptare Më: 18 dhjetor 2017 Në ora: 08:08
Isa Mustafa, Istog

Kryetari i Lidhjes Demokratike të Kosovës, Isa Mustafa, ka thënë se Rugova është duke prirë në Istog.

Mustafa përmes një statusi në Facebook, ka shkruar se LDK-ja është 55 vota përpara se AAK-ja.

“LDK dhe Haki Rugova kanë fituar në Istog, ndërkaq AAK po feston para kohe. Sipas të dhënave tona, të bazuara në numërimin e çdo vote, Haki Rugova është 55 vota përpara!”, ka shkruar Mustafa.

Kurse sipas KQZ-së, nga 100 përqind i votave, sipas rezultateve preliminare fitues del kandidati i AAK-së, për kryetar të kësaj komune, Gani Dreshaj dhe në bazë të kësaj  Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës tashmë ka filluar festën.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test