Na ndiqni

Politikë

Fitorja e Haskukës dhe Kastratit, Salih Zyba dhe Shemsi Syla, deputetët e rinj në Kuvendin e Kosovës

Nga: telegrafi Më: 27 nëntor 2017 Në ora: 16:22
Salih Zyba dhe Shemsi Syla

Fitoret e kandidatëve të Lëvizjes Vetëvendosje (VV), nëpër komuna, do të bëjnë që të ndryshojnë emrat e deputetëve të kësaj partie në Kuvendin e Kosovës.

Kryetarin e ardhshëm të Prizrenit dhe Kamenicës, respektivisht deputetët e tanishëm të VV-së, Mytaher Haskuka dhe Qëndron Kastrati, do ta zëvendësojë Salih Zyba dhe Shemsi Syla. 

Këta dy deputetë, do të zëvendësohen nga kandidatët për deputetë, të cilët kanë qenë të renditur menjëherë pas tyre, me numrin e votave që kanë grumbulluar brenda kësaj liste.

Ndryshe, VV-ja, pas raundit të dytë, të zgjedhjeve lokale të 22 tetorit, ka arritur që t’i fitoj tri komuna: Prishtinën, Prizrenin dhe Kamenicën. 

telegrafi
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test