Na ndiqni

Politika

Lufta Speciale ndaj LDK-së, nëpërmjet veglave të Serbisë në partitë kundërshtare

Nga: Bota sot Më: 7 qershor 2018 Në ora: 19:47
Hashim Thaçi, Isa Mustafa

Platforma e Qeverisë, për udhëheqjen e bisedimeve Kosovë – Serbi nga presidenti i Kosovës Hashim Thaçi, tashmë është refuzuar nga Lidhja Demokratike e Kosovës. Para se LDK të dilte me një qëndrim zyrtar rreth kësaj çështjeje, filluan të dalin zëra për përçarje brenda partisë. Por, gjithë këto pretendime, Lidhja Demokratike e Kosovës, i ka quajtur si një luftë speciale ndaj saj.

Ditë më parë, shefi i Grupit Parlamentar të LDK-së, Avdullah Hoti, ka dal më një deklaratë të hapur se po bëhet luftë speciale për përçarjen e LDK-së.

“Lufta speciale për përçarjen e LDK-së duke përdorur platformën për dialog do të dështojë. Luftë e njëjtë zhvillohej edhe para disa muajsh, duke shfrytëzuar marrëveshjen e demarkacionit”, ka potencuar Hoti.

Gjithashtu, ai ka shtuar se LDK po punon shumë për të hequr qafe këtë regjim që po dëmton interesat e shtetit.

“Atëherë dhe prapë tash, LDK-ja do të dalë unike dhe do të jetë gardiane e shtetit të Kosovës. LDK po punon shumë për të hequr qafe këtë regjim që po dëmton interesat e shtetit çdo ditë dhe po zhvat pasurinë publike në të gjitha format”, ka shkruar Hoti në Facebook.

Kajtazi: Lufta speciale është zhvilluar nga Serbia

Për më tepër rreth kësaj çështjeje ka folur, Deputetja e Lidhjes Demokratike të Kosovës, Lirije Kajtazi.

Më shumë
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test