Na ndiqni

Politika

LDK-ja është në pozitë ideale për të shkuar në zgjedhje

Nga: Bota Sot Më: 23 mars 2018 Në ora: 18:12
Ilustrim

Politologu Gurakuq Kuqi ka thënë për “Bota sot” se LDK-ja është në pozitë ideale për të shkruar në zgjedhje, pasi që Lëvizja Vetëvendosje është përçarë dhe se koalicioni qeverisës është në pikën më të ulët të famës.

“LDK-ja tani është në pozitën ideale për të shkuar në zgjedhje, koalicioni qeverisës është në pikën më të ulët të famës, Lëvizja Vetëvendosje është e ndarë dhe e dëmtuar shumë, dhe e vetmja parti që paraqet një seriozitet politik për momentin është LDK-ja. Andaj, edhe kërkojnë zgjedhje sa më shpejtë që të mos i japin kohë të konsolidohet LVV-ja dhe PDK-ja, ku kjo e fundit edhe përkundër ndarjes së LVV-së nuk po arrin të konsolidohet me autoritetin e Kadri Veselit dhe të përfitoj nga momenti”, ka deklaruar ai për “Bota sot”.

Po ashtu, ai ka thënë se opozita çdo herë insiston për zgjedhje e sidomos kur është në pozicione të favorshme, por që LDK-ja nuk ka përkrahje as nga opozita tjetër për rrëzimin e qeverisë.

Bota Sot
Komentet
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test