Na ndiqni

Politika

“Sjellja e Haradinajt, sjellje e një njeriu pa përvojë politikë”

Nga: Bota Sot Më: 25 shkurt 2018 Në ora: 15:06
Ramush Haradinaj

Të premten është mbajtur vazhdimi i seancës se jashtëzakonshme për Demarkacionin, por me pas ajo është shtyrë për të mërkurën.

Por, kjo seancë nuk kalojë lehtë pasi që patë debate ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinajt dhe të shefit të grupit parlamentar të Lidhjes Demokratike të Kosovës, Avdullah Hotit.

Haradinaj i`u drejtua me fjalë të rënda deputetëve të LDK-së duke i thënë të kenë turp. Ndërsa, Hoti ka thënë t`i vjen turp si kryeministri i drejtohet vendit.

Kurse, një ditë me pas Haradinaj u “zbut” duke e nënshkruar një marrëveshje në të cilën aprovohen kërkesat e LDK-së.

Lidhur me këtë, analisti politik, Mentor Tahiri e ka quajtur sjelljen kryeministrit Haradinaj në Kuvend jo konvencionale e një njeriu me përvojë politike.

Bota Sot
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test