Na ndiqni

Politika

Analisti i njohur tregon se “ku po i dhemb” Ramush Haradinajt

Nga: Bota Sot Më: 23 shkurt 2018 Në ora: 18:02
Ramush Haradinaj

Sot është mbajtur vazhdimi i seancës së jashtëzakonshme për demarkacionin, ku është zhvilluar një debat ndërmjet kryeministrit të Kosovës, Ramush Haradinaj dhe Shefit të grupit paralajmëtar të Lidhjes Demokratike të Kosovës.

Gjatë këtij debati Haradinaj ka folur me gjuhë të ashpër ndaj deputetëve të LDK-së të cilët janë pro demarkacionit të nënshkruar në vitin 2015.

Analisti politike, Faton Mehmeti ka mendon se Ramushi është i frustruar me qëndrimin e LDK-së, të cilët po ia pamundëson që ta përfundoj demarkacionin që pastaj ai ta paraqes si sukses të tij.

Bota Sot
Komentet
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test