Na ndiqni

Politika

“Haradinaj u dorëzua për Demarkacionin, pranoi marrëveshjen e 2015-tës”

Nga: Bota Sot Më: 21 shkurt 2018 Në ora: 20:59
Ramush Haradinaj

Sot komisioni për Punë të Jashtme, Diasporë dhe Investime Strategjike ka proceduar për shqyrtim Kryesisë të Kuvendit, Projektligjin për Ratifikimin e Marrëveshjes për Kufirin Shtetëror në mes të Kosovës dhe Malit të Zi. Ndërsa, kryesia e Kuvendit vendosi që të seanca për votimin e kësaj marrëveshje të mbahet nesër në orën 11:00.

Analisti politik Islam Krasniqi ka thënë për “Bota sot” ka thënë se kryeministri Ramush Haradinaj u dorëzua duke pranuar marrëveshjen e vitit 2015.

“U bëmë prrall më këtë punën e Demarkacionit, ku në njërën anë kundërshtonte  kryeministri në anën tjetër shkonte presidenti në Mal të Zi dhe i thoshte së mirë është, që tri vite më tema të njëjta dhe në fund edhe kryeministri u  dorëzua duke pranuar po atë marrëveshje të 2015”, ka thënë Krasniqi.

Bota Sot
Komentet
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test