Na ndiqni

Politika

Demarkacioni, humnera politike e Haradinajt

Nga: Bota Sot Më: 3 shkurt 2018 Në ora: 14:44
Ramush Haradinaj

Kryeministri i Kosovës, Ramush Haradinaj, ka ripërsëritur qëndrim e tij dhe të koalicionit qeverisës  rreth çështjes së Demarkacionit me Malin e zi

Haradanaj është prehur qartë se janë ta ndarë në Kuvend.

 “Tani gjendja nuk ka ndryshuar, diçka të re nuk ka, për shkak se jemi të ndarë në Kuvend. Versioni i tashëm nuk e ka shumicën, megjithatë kjo nuk e pengon kryesinë të procedoj me tutje. Derisa nuk është në seancë plenare duhet të punojmë për një zgjidhje, mirëpo për një zgjidhje që e ruan substancën, të drejtën e Kosovës”,  ka thënë Haradinaj.

Lidhur me këtë deklaratë, analisti politik, Nexhat Haziri se ka thënë se asnjëherë nuk ka pasur përafrime brenda koalicionit për çështjen e demarkacionit dhe Haradinaj me kauzë tentoj ta mashtroj opinionin dhe qytetarët.

“Se nuk ka përafrime në mes partnerëve të koalicionit qeveritar për çështjen e demarkacionit, kjo është parë tashmë një kohë të gjatë. Kryeministri Haradinaj po mundohet të kamufloj ketë proces, pasi ai tashmë është i vetëdijshëm se kauza e tij për demarkacionin, ishte kauze e shpifur me të cilën tentoj ta mashtroj opinionin dhe qytetarët e vendit për interesat e tij politike”, ka potencuar ai për “Bota sot”.

Bota Sot
Komentet
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test