Na ndiqni

Politika

Deputetja e LDK-së: Vendin e presin ngjarje kritike, klasa politike të jetë syçelë

Nga: Bota Sot Më: 9 janar 2018 Në ora: 22:54
Valentina Bunjaku- Rexhepi

Deputetja e Kuvendit të Kosovës nga Lidhja Demokratike e Kosovës, Valentina Bunjaku- Rexhepi ka thënë për “Bota sot” se qytetarët janë të zhgënjyer me klasën politike, pasi që Qeveria po punon për me i plotësuar dëshirat e kryeministrit dhe zëvendësministrave.

“Opinioni në Kosovë dhe qytetarët e saj janë zhgënjyer pafundësisht me klasën politiken në vend. Me plotë të drejtë! Në vend se qeveria Haradinaj të punojë e tejkalojë problemet e shumta ajo i plotëson dëshirat e kryeministrit dhe zëvendësministrave e shumtë të saj”, ka theksuar ajo.

Bunjaku- Rexhepi ka thënë se pjesë e zhgënjimeve është edhe Gjykata Speciale, e cila nuk mund të ketë kthim mbrapa.

“Në këtë kontest të zhgënjimit qytetare tash aktuale është çështja e gjykatës speciale. Procesi i saj nuk mund të ketë kthim mbrapa por vetëm ecje përpara me gjithë pasojat dhe defektet që mund të ketë! Kryetari Veseli mundet edhe mos ta thërras seancën pre Gjykatën speciale dhe për këtë mund të ketë kundërshtime edhe nga veteranet e UÇK-së! Vendi mund edhe të shkojë në zgjedhje të reja por jo për ketë pikë por për punën totalisht të dështuar të qeverisë!”, ka deklaruar ajo.

Më shumë
Komentet
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test