Na ndiqni

Politika

Kërkohet gjykim edhe për Kryeministrin Haradinaj

Nga: Bota Sot Më: 6 janar 2018 Në ora: 14:52
Ramush Haradinaj

Analisti Nexhat Haziri ka thënë për “Bota sot” se procesi për t`i gjykuar deputetët për hedhje  të gazit lotsjellës duhet t`i përfshi të gjithë ata që janë të involvuar.

“Mendoj se ky proces i nisur duhet ti përfshije të gjithë deputetët të cilët kanë qenë të involvuar në hedhjen e gazit lotsjellës dhe mjeteve të tjera në Kuvendin e Kosovës, për ta penguar punën e legjislativit të vendit”, ka theksuar ai .  

Gjithashtu, ai ka thënë se nëse ky proces i drejtësisë përkufizohet vetëm me deputetët e Lëvizjes Vetëvendosje do ishte drejtësi selektive dhe se në këtë rast nuk duhet të amnistohet askush.

Më shumë
Komentet
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test