Na ndiqni

Peja

Një muaj paraburgim për kanosje të personave zyrtarë

Nga: Mediat shqiptare Më: 15 nëntor 2018 Në ora: 14:34
Gjykata Themelore në Pejë

Gjykata Themelore në Pejë ka aprovuar kërkesën e Prokurorisë Themelore në Pejë, për caktimin e masës së paraburgimit ndaj të pandehurit H.B., për shkak se kishte kanosur personat zyrtar në sallën e Gjykatës Themelore në Pejë-Dega në Klinë.

Më datë 14.11.2018, rreth orës 09:35, në sallën e Gjykatës Themelore në Pejë – Dega në Klinë, H.B. kanosi prokuroren e shtetit dhe gjyqtaren në lidhje me punën e tyre, duke iu thënë me fjalët “do të ju vras”.

Në momentin kur zyrtarët policor provojnë ta arrestojnë, i pandehuri nuk iu bind urdhrit verbal të policisë dhe rezistoi gjatë kohës së arrestimit duke i fyer dhe sharë policët.

Kundër këtij vendimi pala e pakënaqur ka të drejtë ankese në Gjykatën e Apelit

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test