Na ndiqni

Peja

PDK emëron drejtorët në komunën e Pejës

Më: 17 maj 2018 Në ora: 20:52
PDK

Kryetari i Partisë Demokratike të Kosovës në Pejë, Xhavit Haliti bazuar në statutin e partisë ka emëruar sot katër drejtorët që do ta përfaqësojnë PDK-në në koalicion me LDK-në.

Drejtorët e emëruar për drejtoritë përkatëse janë:

Xhevahire Çeku – drejtoreshë për Drejtorinë për Punë Komunale dhe Shërbime Publike;

Rajan Arapi – drejtor për Drejtorin e Urbanizmit

Muhamet Mahmutaj – drejtor për  D Mbrojtje dhe Shpëtim/Emergjencë

Leotrim Murtezaj – drejtor për Inspekcion

PDK është në koalicion me LDK-në për ta udhëequr qeverinë lokale.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test