Na ndiqni

Peja

Përkujtohen dëshmorët në Pejë

Më: 4 maj 2018 Në ora: 07:23
Homazhet bëhen me rastin e shënimit të Ditës së Dëshmorëve të kombit shqiptar dhe janë të organizuara nga Organizata e Veteranëve të UÇK-së në Pejë.

Sot nisin homazhet në të gjitha varrezat e dëshmorëve të komunës së Pejës.

Homazhet bëhen me rastin e shënimit të Ditës së Dëshmorëve të kombit shqiptar dhe janë të organizuara nga Organizata e Veteranëve të UÇK-së në Pejë.

Sipas agjendës, homazhe do të bëhen në më shumë se 40 vende të ndryshme.

Ndërkohë të shtunën është paraparë të mbahet edhe një akademi përkujtimore.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test