Na ndiqni

Peja

Në Pejë dëmtohet ikona #kosova10

Nga: Mediat Shqiptare Më: 12 shkurt 2018 Në ora: 20:12
Ikona #kosova10

Të enjten pasdite me vendim të Këshillit Organizativ për Dhjetëvjetorin e Pavarësisë filloi vendosja e ikonës #kosova10. Një e tillë është vendosur edhe në Pejë mirëpo sipas fotografive të publikuar nga qytetarët ajo ka filluar që të dëmtohet.

Ikona është rreth 8 metra e gjatë ndërsa është rreth 1.5 metra e lartë. Ajo përfaqëson hashtagun zyrtar të 10-vjetorit të pavarësisë, për çka organizatorët kanë qytetarët që ta përdorin në të gjitha postimet e tyre në rrjete sociale.

Një ikonë të tillë mund ta shihni në Prishtinë, Ferizaj, Mitrovicë, Prizren, Gjakovë, Pejë, Klinë, Gjilan, Drenas dhe Kaçanik.

Image
Komentet
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test