Na ndiqni

Opinione

”Kush thotë se Hashim Thaqi është tradhëtar pa e përmendë edhe Edi Ramën, është zog gomarit”

Nga: Hafiz Shala Më: 26 nëntor 2018 Në ora: 18:04
Hashim Thaçi dhe Edi Rama

Takimi dy Qeverive në qytetin historik të Pejës, ishte nji simbolikë e cila të jepë shpresë se ma ne fundë është krijuar vetëdija kombëtare që, pas sjelljeve destruktivoshoveniste të Serbisë dhe aletaëve të sajë Rusisë tani edhe Francës.

Dhe duhet faleminderuar Zotit, që edhe komunistët e social komunistët e kuptuan apostulatin e patriotve dhe adhedashësve , për Shqipërinë Etnike, të zgjohen nga amullia dhe mentaliteti i inferioritetit që ndoqën me besnikëri gjatë sundimit sllavo - komunist dhe trashëgimtarve të tyre, sot që po drejtojnë Kosovën dhe Shqipërinë.
Në pyetjen e gazetarit të Klan Kosovës(nëse nuk gabojë),drejtuar Kryeministrit shqiptar Edivin Kristaq Rama rreth korigjimit apo ndryshimit të kufijve, ai, i gjindur ngushtë ( ndoshta nën efektin e drogës) që ta mbrojë tradhetinë që bashk më Hashim Thaqin, Esat Pashë Toptanin e Kosovës, po i pregatitën Kosovës, e shfaqi fytyrën e vërtetë të nji diktatori komunist i tipit të Enver Hoxhës ( pjellë e të cilës është - kujtojë këtu se babai i tij ka qenë besnik i partisë anëtar i Komitetit Qendror dhe daja i tij anëtar i Byrosë politike)  i cili, kritikën e konsideronë sulm ndaj institucionit të Presidentit , sepse ai është gjithmonë në pozita përparimtare dhe të drejta, simbas vetëm Edi Ramës.

Edvin Kristaq Rama, më në fundë, e vërtetojë këtë brengë që e kishim si qytetar të Republikës së Kosovës dhe si shqiptar në tërësi, si, këta të dy pinjollë të majtizmit shqiptar ( kupto komunizimit ) tradhëtarve shqiptar, po i pregatitin Kosovës në bashkpunim dhe nënë diktatin e Serbisë, qëllimi i të cilës ishte që të anashkalohet apo sapër sy e faqe, Kosova. die që ajo vetëm të permendët ndërsa,vendimet i merr çifti Rama - Vuqiq ,  gjoja më bekimin e Kosovës, përmes Hashim Thaqit që askush nuk e përkrahë e fatëbardhësishtë Qeverin e Kosovës më në krye Ramush Haradinajn.

Kryeministri i Kosovës ishte i qartë dhe shumë decidivë se, kufijtë e Kosovës nuk mundë të prekën për asnji milimetër, prandaj siç tha ai, kjo tokë është larë me gjakun e shqiptarit dhe Evropa dhe kushdoqoftë mundë të bëjë plane, por pa Kosovën( nga frika që zoti Haradinaj mos ta ndërrojë qëndrimin sikur me Malin e Zi sepse edhe  atëhere kishte qëndrim të fortë, dhashtë zoti kësihere mos të përseritet).

Hashim Thaqi në shërbim të Serbisë, sotë gjindët ne Ushington për të lobue për Serbinë duke tentuar ti bindë përsonalitetet politike e shtetërore të SHBA-ve për coptimin e Kosovës, tani u vërtetuam edhe më iniciativën dhe angazhimin e Kryemistrit shqiptar, sepse nuk ishte në gjendje që të thotë Jo kesajë të keqje.

Ata shifët së treshja famëkeqe Rama-Thaqi-Ahmeti, janë fytyrat ma të rrezikshme të ardhmërisë se kombit në politikën ndërkombëtare dhe statusin e kombit shqiptar të nëpërkëmbur përmes Evropës, e cila asesi nuk po mundë të shkeputet nga e kaluara e sajë refuzuese, abuzuese dhe nënçmuese ndaj nji populli fisnik dhë paqësor i rrethuar nga fqinjët grabitqar dhe luftënxitës gjatë gjith shekujve deri në ditët e sotit.
Ndërsa, duke ju faliminderuar po kësajë Evrope e cila donë të mbajë nji “balancë gjoja të barabartë për hir të “paqës dhe mirëkuptimit”në mes të kombeve, por, gjithësesi në dëmë të shqiptarve, Edi Rama, për të kamuflue qëllimin ogurëzi ndaj Kosovës dhë në sherbimë të Serbisë, u shprehë shumë kritik ndaj Evropës sa që gadi rashë në trukun e tijë nga emocionët që m ë kapluan.

Por! shpejtë më kthjelli dhe i thashë vetit, ah, sa idiot njeri na qenka ky Kryeminstër i cili, sikurse e mashtrojë Shqipërinë në marrëdhenie më Greqinë dhë dorëzimin para sajë -  kur ja këputi në cungë siç thuhët në Kosovë, me rihapjën e çështjës së Çamërisë plagë e rëndë në trupin e kombit shqiptar bashkë më Janinë dhë visët tjera, kur juçkeputën më 1912/1913 në Konferencën famëkeqe të Ambasadorve në Londër.

Dhe,ky pis Kryeministër!përseri tani në rolin e Esat Pashës së vetë! po vepronë edhe më Kosovën.

Definitivishtë, pa largimin nga politika dhe nga udhëheqja e kësajë treshjeje, kombi shqiptar nuk do të ecën përpara sepse, këta janë gjak i shprishur dhe shpirtëra të shitur të cilët e kan marra peng vendin the marin vendime e nxjerrin ide skur Shqipëria të jet pronaë e "babës" së tyre.
Simbolika e takimit të të dy Qeveruve ishte shumë e mirë, por, Edvin Kristaq Rama, tregojë edhe një her se është vetëm nji demagogë i sprovuar, dhe një tradhëtar, që ja vyri kapakun me m,,,, t.

PS. Autori është Anëtar i Bordittë Ligës Qytetare Shqiptaro Amerikane në SHB-a. Mëndimi është përsonal dhe nuk reflektonë qëndrimin e subjektit që ai e përfaqësonë.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test