Na ndiqni

Opinione

Hashim Thaçi i “lexueshëm”

Nga: Prof. Dr. Binak Maxharraj Më: 24 nëntor 2018 Në ora: 21:50
Hashim Thaçi

Veq kush ja ka inat, kush e xhelozon se njeri më të "lexueshëm" nuk ka. Lexon edhe kur ec, edhe kur ulet ne vetur, edhe kur han darka e dreka me shok ne kurriz te shtetit. Nuk e len pa lexue edhe kur hyp ne aeroplan per Dubaj, sepse atje ishte me ba duva me i ndihmu shokut te vet Daqiq qe Kosovba mos te pranohet ne Interpol.

Eshte pa mase i pasionuar per lexim.Lexon literatur te ndryshme zhandresh te ndryshme,literatur qe tregojn avantura te ndryshme,Shoku i tij i shkolles se Rognerit Xhavit Haliti nje dite tha se i ka kry tri fakultete pa kane asnje dite ne shkolle.Po ku me dijte se sa Fakukltete i ka tr kryeme Hashim Thaqi i cili bile po lexon diqka ne krahasim me Xhavit Halitin qe s'lexon asgje.

Por leximin e harron kur shkon ne Bruksel me u taku me kolegun e vet Aleksander Vuqiq.Atje ky shkon me duar n'xhepa,bile as laps e fletore nuk merr per me shkru se qka foli Vuqiq e Mogherini.Dridhet para tyre,nuk i nihet zani,ban amin per cdo gje qe ata i thon,bile edhe kur eshte ne pyetje ndarja dhe coptimi i Kosoves,sepse ky per Kosoven nuk ja nin bash hiq,Ka interesa tjera personale e jo te shtetit dhe popullit te Kosoves.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test