Na ndiqni

Opinione

Ministrin e Financeve të Shqipërisë e blen Serbia me një femër

Më: 24 nëntor 2018 Në ora: 18:20
Kimete Berisha

Se është merakli i flaktë për dashuri, ose 'ende nuk e ka gjetur shpirtin e tij binjak, ose thënë më saktë 'trupin e tij binjak', se shpirt s'është kah lyp po seks.

1. Për Kazanovën dashuria ishte diçka e përditshme, e zakonshme dhe jofestive, nuk i kishte dashuria e tij karakteristikat serioze të Ramantizmit, qysh kemi qejf ne femrat.

Dashurinë e konsumonte, si gurabijat, prandaj i shfrytëzonte fizikisht vajzat e gratë dhe kur ngopej me to i gjuante si eshtrat e pulave të pjekura në hell.

Njëfarë pseudo Kazanove është edhe ministri i financave i Shqipërisë por Arben Ahmetaj s'besoj se shkon aq larg si Kazanova i Venedikut t'i shfrytëzojë 'dhe ti blejë' edhe vajzat 13-të vjeçare.

Që është kurvar, nuk do të thotë se s'ka të drejtë të flas për financa, ama që i përdorë financat për t'u bërë 'kurvar shtetëror' nuk është mirë për të.

Arben Ahmetaj nuk i zbulon variantet se si arrin të bëhet pervers aq i rryer, siç i zbulonte Kazanova dhe i mësonte meshkujt si të sillen me vajza e me gra, për shembull i këshillonte keq 'të mos ua e shprehin dashurinë e tyre me fjalë'. 
Kazanova ka pas karakter të fortë, shumë dashnore i ka rehatuar dhe ua ka gjetur edhe burrat për martesë.

Arben Ahmetaj e ka veç një 'formulë të suksesit', pare ka shqiptari, me të cilat blen këdo që është 'në shitje', i ruan kuponat fiskal plus mban shënime për t'i lexuar kur të plaket se sa i zoti ka qenë me numërimin, zbritjen, mbledhjen dhe pjesëtimin e femrave, se çfarë 'ministri i dashurisë' ka qenë.

Ministrinë e Financave të Shqipërisë e blen Serbia me një femër.

Shqipërisë i duhet një ministër i financave pa ndjenja, gati psikopat, ose aseksual
që nuk e shet Kosovën pa e qitë para pushkatimit.

S'po lëshohem në atë se shumë shqiptarë e shfrytëzojnë pozitën dhe paret e shtetit me nxan femra, dhe edhe picat ua blejnë pica me buxhet të shtetit, prandaj as s'po pyes pse një femër ia bën Like çiftit të tij. Veç nëse bëhet fjalë për 'A do qymyr zotëri'.

2. Edi Rama s'besoj që e di për Arbenin se si po e eksploaton dashurinë, se nuk e kish toleru me ia zënë vendin. 
Keyeministri kujton se veç shtatgjatit janë dashnorë, nuk e di se diktatorët më të mëdhenj kanë qenë shtatshkurtër, bile edhe hutu shtatshkurtër i kanë vrarë tutsit e gjatë nga xhelozia dhe nga frika prej 'madhështisë' së tyre.

Pasi na e vendosi kufirin për gjobë, Edi Rama
nuk po e përmend më Kosovën, ia
ka kthyer shpinën si 'dashnorës plakë'.

I vetmi emër nga Kosova që po e përmend është emri Kadri. 
Me emrin Kadri po i quan gazetarët 'kriminelë' të Shqipërisë, të cilët as nuk e dinë pse me qenë 'Kadri' qenka kaq keq.

Ivica Daçiçi që si 'kurvë' e tij i ka kënduar serenada Edi Ramës në Beograd, pasi e ka zbërthyer emrin e kancelarit austriak Kurtz, i ka bërë psikanalizë edhe emrit Kadri.

(Ofendimi që Daçiç ia bëri kancelarit Kurtz i ka bë hajr, e 'kthjelli' Kurtzin për t'u deklaruar masandej kundër taksës së Kosovës për prodhimet e Serbisë, pra Daçiç e ka ditur se dikush fillon të dashurohet në ty bash atëherë kur e ofendon).

Daçic e ka zbuluar se kur Edi Rama u thotë gazetarëve 'Kadri/Kadrinj', e ka fjalën për Kadri Veselin, si shkallë 'supreme' e kriminalitetit. Pra, kur je Hashim ka pshtim, nxjerrezh diqysh nga situata, ama nëse bëhesh 'Kadri' të ka vra Zoti, nuk ka kthim prapa.

Kadri është emër mysliman që shpreh dashurinë e njeriut për Zotin. Është tarikati iranian 'Kadri' që kush s'i ka ata djem, e respektojnë hierarkinë, e kanë për simbol trëndafilin (burrat me trëndafil të kuq ku ka më mirë), plus vishen në kombinim gjelbër e bardhë, për merak.

Kadri tjetër të njohur (përveç Kadri Prishtinës) se Kadri Veseli nuk ka (të cilit edhe me
mbiemër i ka dalë problem se serbët po e thërrasin Kadri Kënaqësia, në fakt Kadri do të thotë Fatos, si Fatos Nano).
Anipse 'Veseli' kish pas qenë emri i prijësit shpirtëror të esnafit saraç. Që në rrethana shqiptare gjuhësore Kadri Veseli është 'Fatos Esnaf Saraçi' (nuk ka asgjë të keqe me qenë Kadri)

Zoti na dëgjon, thënë të drejtën edhe e folura e yllit në pension të romantizmit, Ylli Rakipit kish diçka sado-mazo në vetëvete. Seç e ulte zërin e i vardisej Edi Ramës anips e quante 'Edi diareja' e shante sa i jepte Zoti kudret, ama me ton vardisës dhe joshës si Grida Duma
në fushatë zgjedhore që flirtonte me votuesit nëpërmjet video xhirimeve thuajse po i
fton në shtrat e për vota.

(Ne në Kosovë nuk e përdorim
shprehjen 'diare' por 'çkulan' (shkulë) Çkulan i themi tutsit!)

P.S. Si më së shkurti, Idi u pi.ku mater, Arbene, kuçkin sine!

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test