Na ndiqni

Opinione

Nëse ministri i Shqipërisë Arben Ahmetaj është me Serbinë, atëherë “idete u pi..ku mater” së bashku me Vuçiqin!

Nga: Sulejman Mehazi Më: 24 nëntor 2018 Në ora: 11:47
Arben Ahmetaj

Kundër vendimit të qeverisë së Kosovës për tarifet 100% të mallërave të Serbisë janë çuar jo vetëm Hahnat, Mogerinat, leshat e hamamat tjerë erupianë, por edhe Ministri i Ekonomisë dhe Financave të Shqipërisë, Arben Tradhtar Ahmetaj i këmbëgjatë adidaskë, Edi Ramës. 

Ju pyesim juve të Shqipërisë, nga cila anë jeni dhe kë e përkrahëni, Serbinë armike të Vuqiçit, që thonë se "Kurrën e kurrës se pranojmë Kosovën si shtet të pavaruar", apo vëllezërit tuaj kosovarë që denbabaden të burgosur, të torturuar e vrarë rradhazi e me shekuj nga Serbia?

Nëse ju dhimbset Sërbia e Millosheviqit atëherë "idete u p..ku mater" së bashku me Vuçiqin e Daçiqin. Atëherë s'na duhet Shqipëria juaj, merreni e jepnia Serbisë.

Po tamam, qeveria juaj fare s'dallon nga e Serbisë, të kishit qenë si duhet moti do ishit bërë anëtar BE-së, 28 vjet, nga 1990 asnjë të mirë si keni dhënë Shqipërisë.

Serbia me çfarë do lloj metodash të ashpra diplomatike si e qysh mundohet ta përmbysë Pavarësinë e Kosovës, në anën tjetër qeveria juaj asnjëherë s'është përpjekur të bënte ofanzivë diplomatike kundër Serbisë.

S'jemi as politikan e as diplomat, ama një gjë e dimë, se me armiqtë e popullit tonë diplomacia e vërtetë është ashpërsia e mos lëshuarjes pe ndaj popullit më të poshtër serb.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test