Na ndiqni

Opinione

Ramush Haradinajt

Prof.Dr Binak Maxharraj Nga Prof.Dr Binak Maxharraj Më 6 mars 2018 Në ora: 09:05
Ramush Haradinaj dhe Aleksandar Vuçic

TE AMIROI:

1.Si gjeneral lufte,si njeri që e bërë luftën dhe luftove me armikun fytë me fyt,ne krahasim me koleget tu qe ne ate kohe
derisa ti përballeshe me armikun ata banin sefa nepër hotelet e Rognerit ne Tiranë dhe banin llafe lufte me Fatos Klosin dhe Faton Nanon,qe qoj ne përçarjën e UÇK-s.

Pra,si gjeneral lufte ne te cilën humbe edhe njerezit e gjakut tand edhe:

100 hërë në ditë më te taku ta heq kapuçin dhe të përulem deri ne gjuaj në shenjë falenderimi që bërë për kombin.,por

NUK TË ADMIROI:

2.Si Kryeministër që po i falë tokë te bijeve te Mark Milanit i cili ka tentuar që të na zhduk si farën e kuq nga këto troje,dhe po e falë Serbinë për krimet e luftës deri ne gjenocid qe ka bërë në Kosovë,por edhe me këtë po ia falë Serbisë edhe gjakun e vellaut Tend të cilin ta vranë së bashku me mija e qindra tjere te vrar,te përdhunar gjatë luftës e për këtë edhe:

100 herë në ditë më te taku në rrugë apo gjetiu nuk te përshen
des por aq here te shajë..

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test