Na ndiqni

Ndryshe

Luani në dyluftim me pitonin, ja kush fiton

Më: 26 nëntor 2018 Në ora: 20:45
Pamje e shkeputur nga video

Lufta ndërmjet predatorëve të botës së egër nuk është e rrallë.

Kjo ndodh për shkak të rivalitetit që kanë për sigurimin e ushqimit. Madje, nganjëherë ata detyrimisht bëhen ushqim i njëri tjetrit.

Qoftë edhe luani, i cili gjendet në maje të hierarkisë në mesin e kafshëve të egra, duhet të sigurojë gjahun e vetë.

Kësaj here, një video tregon një dyluftim në mes të luanit dhe gjarprit të llojit “Piton” në Afrikë, të cilët luftojnë fyt-më-fyt për fitimin e gjahut, në rastin e tyre të drerit.

Ndiqeni videon për të kuptuar se kush fiton.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test