Na ndiqni

Ndryshe

Viçi i lindur me dy fytyra që po “habit” të gjithë

Më: 26 nëntor 2018 Në ora: 16:09
Pamje e shkeputur nga video

Një viç i lindur me dy fytyra ka mahnitur bujq dhe banorë në një fshat jugor indian.

Në një klip, i filmuar në Tirukoilur, Tamil Nadu, tregon tregtarin e qumështit, i identifikuar vetëm si Kathiruval, ngrit viçine sapolindur në këmbët e saj.

Pastaj, ai tërheq kokën e të porsalindurit për treguar atë, ku shfaqen si rrjedhojë edhe të dy fytyra.

Viçi ka dy krijesa të cilat ndajnë një trup dhe një kafkë, me katër sy, dy gojë dhe një palë veshësh.

Kathiruval, i cili zotëron viçin, tha: “Ne u habitëm kur lindi viçi. Asnjë nga lopët e mia kurrë nuk ka lindur një viç me dy kokë ndonjëherë”.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test