Na ndiqni

Ndryshe

Djali 13-vjeçar me kancer detyrohet të ulet vetëm për një arsye pikëlluese

Më: 22 nëntor 2018 Në ora: 22:26
Xiaozhou,13 vjeç, i cili u diagnostikua me kancer, u detyrua të qëndrojë larg shokëve të tij të klasës

Një mësues i shkollës fillore në juglindje të Kinës është pezulluar pasi u akuzua për diskriminim ndaj një studenti me kancer.

Xiaozhou, 13 vjeç, i cili u diagnostikua me kancer, u detyrua të qëndrojë larg shokëve të tij të klasës dhe nuk u lejua të hynte në provime pasi mësuesi mendonte se kanceri ishte infektues, njoftoi media kineze.

Djali kishte u shpërngul kohët e fundit në Shkollën Fillore Liancheng në Quanzhou, Fujian për t’u afruar me prindërit e tij duke u shëruar nga trajtimi i kimioterapisë.

Fotografitë e ngarkuara në mediat sociale tregojnë djalin e ulur në një tavolinë disa largësi prapa pjesës tjetër të klasës.

Babai shtoi se djali i tij kurrë nuk i përmendi ndonjë gjë për atë, sepse ai nuk donte që familja e tij të shqetësohej.

Image
Image
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test