Na ndiqni

Ndryshe

Bëjnë gati arkivolin dhe funeralin për nënën… por ishte gjallë

Më: 17 nëntor 2018 Në ora: 21:12
Foto ilustrim

Kambanat kishin rënë për vdekjen dhe tashmë të afërmit e viktimës ishin dorëzuar, madje kishin blerë edhe arkivolin dhe kishin përgatitur çdo gjë për funeralin, ndërsa kishte mbetur që trupi i pajetë të çohej në varreza.

Por çdo gjë iu shkoi huq, pasi gruaja nisi të lëvizë në shtratin e spitalit, thjeshtë dhe vetëm sepse ishte gjallë, edhe pse jo në gjendje shumë të mirë.

Kështu funerali i parashikuar për tu mbajtur këtë të martë në zonën e Uri, në Sassari të Italisë, u anulua.

Të hënën në mëngjes vajza e gjeti të gruan rreth 70 vjeçe në banjën e shtëpisë pa ndjenja, e si pasojë e një infarkti. Ajo u dërgua me ambulancë në spital, ku u shtrua në terapi intensive.

Pas disa orësh mjekët iu thanë se ka kaluar në vdekje cerebrale dhe nëse dëshironin mund të firmosnin autorizimin për dhurimin e organeve, shkruan noa.al.

Të pikëlluar ata firmosën, blenë arkivolin dhe përgatitën funeralin, por gruaja u përmend pak minuta para se të ishte shumë vonë.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test