Na ndiqni

Ndryshe

Ankandi: Shihni sa shtrenjtë u shit kjo vajzë e virgjër…

Nga: Mapo Më: 14 nëntor 2018 Në ora: 11:10
Vajza nga Sudani i Jugut

Një vajzë nga Sudani i Jugut i shit si ‘nuse e virgjër’ tek një biznesmen i pasur në Facebook për 500 lopë, tre makina luksoze dhe 10 mijë dollarë.

Një foto e 17-vjeçares së shitur në FB u postua online. Martesa e adoleshentes pritet të realizohet më 3 nëntor.

Pesë persona morën pjesë në ankandin e organizuar për pajën e saj.

Disa media raportuan se ‘gruaja e virgjër’ ishte gruaja më e shtrenjtë në Sudanin e Jugut.

Facebook thotë se e ka hequr njoftimin e ankandit. Ndërkohë autoritetet thonë se kanë nisur hetimin pasi druhet se kjo mënyrë ankandi do përhapet.

Mapo
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test