Na ndiqni

Muzikë

Armët e mjeshtërve shqiptarë

Nga: Periskopi Më: 9 nëntor 2017 Në ora: 10:11
Armë të krijuara nga mjeshtrit shqiptarë

Armë të krijuara nga mjeshtrit shqiptarë si jataganë, pushkë, kobure, vezme dhe harbi të dekoruara në një mënyrë tepër të rafinuar me ar dhe argjend vijnë të ekspozuara për publikun në ambientet e Muzeut Historik Kombëtar si pjesë e fondit të tij.

Drejtori i muzeut, Dorian Koçi tha se kjo ekspozitë tregon një nivel të lartë të mënyrës se si punoheshin armët në mbarë trevat shqiptare duke sjellë në kujtesë një ekspozitë në Parisë.

Më shumë
Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test