Na ndiqni

Rrëfime

Rrëfehet 32 vjeçarja:Burri im ka një lidhje më një femër tjetër, tani më ka propozuar që ne....

Nga: Mediat Shqiptare Më: 16 shtator 2018 Në ora: 10:50
Ilustrim

Një grua ka rrëfyer për momentet të cilat po i kalon në martesën e saj.

Po ashtu, për kërkesën e burrit të saj që të shkojë me një femër tjetër një muaj në vit kur të shkojnë në pushime.

Më poshtë mund ta lexoni rrëfimin e plotë të saj:

Burri im vazhdon të ketë marrëdhënie seksuale me një vajzë, por ne kemi një vajzë të vogël së bashku.

Unë jam nga Filipinet dhe e kam takuar burrin tim në një vend ku punoja si masazhatore në një banjë në Mbretërinë e Bashkuar dhe ai ishte në ekipin e mirëmbajtjes.

Unë jam 32 vjeç, ai është 48 vjeç. Vajza jonë është katër.

Ne shkojmë në Filipine çdo vit për një muaj.

Vajza dhe unë qëndrojmë me prindërit e mi, ndërsa ai qëndron në një hotel në një plazh.

Nuk ka vend në shtëpinë e prindërve të mi dhe kjo do të thotë se ai mund të pushojë dhe mund të argëtohet, shkruna "Bota sot".

Pastaj në mars e kam zbuluar  se ai ishte duke dërguar mesazhe online në internet me një femër.

Ai tha se ishte vetëm për një bisedë, pa asnjë emocion ose ndonjë gjë seksuale. Kjo gjë ma ka thyer zemrën, por vazhdova të thosha veten se ishte në rregull.

Ne u kthyem në Filipine në fillim të muajit të kaluar, por këtë herë e kuptova një ditë më parë se ai e kalonte muajin me një vajzë e cila punon në një bar në bregdet.

Ajo e kishte dërguar mesazhe në telefonin e tij, këtë e zbulova pasi morra mobilin e tij për kontrolluar kohën e fluturimit.

Ndjeva dhimbje të madh për këtë .

Unë nuk e dija se çfarë bëj.

Por pasi mbërrita në shtëpinë e prindërve të mi dhe mendova për disa ditë, i thash se e kam zbuluar lidhjen e tij.

Ai më tha ndjehej  keq dhe më donë mua, dhe ai u zotua se ai kishte përfunduar atë lidhje me vajzën që punon në bar .

Ai pranoi se kishte qëndruar me të çdo herë që shkonim në Tajlandë, por u betua se i kishte thënë asaj se kishte mbaruar kur e  kuptova unë këtë lidhje.

Tani jemi në shtëpi, megjithatë, ai ka thënë se nuk mund të durojë që të më lëndojë përsëri, por nuk mund të qëndrojë larg nga vajza.

Nuk mund të vendos se çfarë duhet të bëj, shkruna "Bota sot"..

Unë kam menduar ta lënë atë të ketë lidhje një muaj në vit me atë vajzë, por unë nuk jam i sigurt se unë mund të përballoj.

Pastaj mendoj për vajzën time dhe se si e do baba.

Pa marrë parasysh që më ka tradhtuar, e dua atë. Ai është një njeri shumë i mirë dhe punon shumë për ne.

Kjo është përgjigja e psikologes:

Po, ai mund të jetë një baba i mirë, por ai është gjithashtu një tradhtar dhe krejtësisht i padrejtë.

Ai ju ka vënë në një pozitë të pamundur nëse ju kërkon të pranoni që ai shpenzon një muaj çdo vit me një grua tjetër.

Mund të provoni aq shumë sa të doni të bindni veten se është në rregull, por siç e keni thënë veten, nuk e dini nëse do të përballoni.

Ju po mendoni për vajzën tuaj dhe se si ajo ka nevojë për babin e saj, por puna e tij është të jetë atje për të dhe të mos ju futë nëpër ferr.

Mendoni për shembullin që ju do t`i jepni asaj se çfarë do të thotë martesa.

Po sikur kjo të ndodhte me vajzën tënde? A do të thonit se ishte mirë për burrin e saj të mashtrojë?

Apo do të shpresonit se ajo do të dinte se ajo meriton më mirë?

Është zgjedhja juaj, por shpresoj që do të ngriheni për veten tuaj dhe nuk do të pranoni një marrëveshje që do t'ju dëmtojë.

Komentet
Më të lexuarat
Sondazh A mendoni se qytetarët e Kosovës do të lëvizin pa viza këtë vit?
test